2014/2015 - Projekt nr 2. Rwanda-Nyakinama

ZAKUP MATERACY DLA 225 DZIECI – SIEROT I DZIECI Z UBOGICH RODZIN.

 

Koszt 1 materaca wynosi 25 €

Kwota - 5.700 €

Opiekun projektu:  s. Maria Piątek

 

W Nyakinamie mamy pod opieką 225 sierot i dzieci z bardzo ubogich rodzin. Wszystkie one mieszkają w bardzo trudnych warunkach, w ubogich chatkach, w zasadzie bez jakichkolwiek mebli. Każdemu z nich chcemy zapewnić to najprostsze, a jednocześnie niezbędne wyposażenie, jakim jest materac do spania. Dzieci śpią na klepisku, na posłaniu zrobionym z maty, kawałka materiału i koca. Z pewnością, nie uda nam się od razu kupić materacy dla wszystkich dzieci, jednak mamy nadzieję, że z Waszą pomocą będziemy mogły najpierw zaopatrzyć te najmłodsze dzieci z przedszkola, a następnie także starsze grupy.

 

Realizacja projektu:

Zebrana za pośrednictwem p. Katarzyny Buziewskiej, kwota 1.116 $, została przeznaczona na zakup 40 materacy i w listopadzie 2014r, w jej obecności, zostały one przekazane dzieciom  z    biednych rodzin.

Pani Beata Cygan – Przygońska, w kwietniu i czerwcu 2015r. podarowała sumę 4.815 €, co umożliwiło nam zakup 193 materacy, dla dzieci osieroconych i tych z najuboższych rodzin. W pierwszej kolejności materace otrzymało 35 dzieci z Adopcji Medycznej, która obejmuje pomocą dzieci kalekie, niepełnosprawne fizycznie i umysłowo.

W całości uzyskałyśmy kwotę 5.815 Euro i zapewniła nam ona zakup materacy dla 233 dzieci, których radości i szczęścia nie da się opisać.

Z ogromnym wzruszeniem i wdzięcznością pragnę podziękować w imieniu własnym i obdarowanych dzieci, wszystkim ofiarodawcom za wrażliwe i otwarte serce, za to, że potrafią podzielić się swoimi dobrami z oczekującymi pomocy.

Z pamięcią w modlitwie

S. Maria Piątek

Galeria: