Wieści z Afryki

Jubileusz s. Anny w Kamerunie

Kilka słów od s. Anny Małkowskiej:
"15 sierpnia 2023 r. miałam łaskę przeżywać swój jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych w Essengu w Kamerunie.
Uczestniczyła w nim cała parafia i nasi współpracownicy. Na Mszy Św. po Komunii Świętej  przyniosłam 25 świeczek symbolizujących każdy rok i odnowiłam śluby zakonne.
Jestem bardzo wdzięczna, że swój jubileusz mogłam przeżywać z ludźmi z którymi pracuje. Mam nadzieję, że to świadectwo przybliży ich do Boga.
Pozdrawiam wszystkich i polecam się Waszym modlitwom."

Prośba o modlitwę o pokój w Kongo

Północne Kiwu znów ogarnięte jest ciężkimi starciami między kongijskimi siłami rządowymi i rebeliantami z ugrupowania M23. Trwają walki wokół miejscowości Ntamugenga. W zasięgu ognia leży między innymi katolicka misja prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów. Przesunęła się linia frontu, w tej chwili jesteśmy na terenie kontrolowanym przez rebeliantów. Mamy zabitych i rannych – mówi przełożona misji s. Agnieszka Gugała.

KONGO – katastroficzne wieści po wybuchu wulkanu. Siostry z Ntamugenga pomagają uciekinierom

W sobotę 22 maja wybuchł wulkan Nyiragongo położony ok 15 km od miasta Goma w Demokratycznej Republice Konga. Jest to ok 50 km od naszej misji w Ntamugenga. Wybuch wulkanu i bardzo liczne trzęsienia ziemi sprawiły, że sytuacja w tym mieście nadal pozostaje katastroficzna.  Lawa przerwała na ponad kilometrowym odcinku jedyną drogę na północ, która łączy Gomę z Rutshuru i Ugandą.  Do chwili obecnej zanotowano ponad 30 ofiar śmiertelnych oraz 500 zaginionych dzieci. Lawa zniszczyła od 900 do 2,5 tys. domów, w których mieszkało co najmniej 5 tys. osób, a około 550 tys.

Strony

Subskrybuj RSS - Wieści z Afryki