ESSENG/Kamerun

Esseng

large_Esseng-dom-03.jpgSiostry od Aniołów w 1999 roku podjęły pracę misyjną w wiejskiej parafii Esseng znajdującej się w diecezji Doumé Abong Mbang, we wschodnim Kamerunie. Parafia Esseng powstała w 1959 roku i jest pod wezwaniem Oczyszczenia Matki Bożej.

Ośrodek Zdrowia w Esseng

large_os-zdrowia-esseng.jpgOśrodek zdrowia w Essengu jest pod patronatem św. Aniołów Stróżów. W ośrodku tym, przyjmujemy chorych, także z odległych wiosek, ponieważ w ośrodkach państwowych często brakuje lekarstw. Dlatego też wielu chorych pokonuje odległość 30 km wierząc, że u nas otrzymają właściwą pomoc i leki.

Szkoła w Esseng

large_Esseng-szkola-10.JPGNa terenie naszej misji znajduje się szkoła podstawowa imienia św. Jana  Bosco, za którą jest odpowiedzialna jedna z naszych sióstr. Jest to system edukacji sześcioletniej. Uczęszcza do niej 245 dzieci, najczęściej z pobliskich wiosek.  

Przedszkole w Esseng

large_przedszkole-esseng-03.jpgPrzedszkole, które ma tego samego patrona co szkoła podstawowa, tzn. św. Jana Bosco, powierzone jest innej siostrze, która razem z trzema wychowawczyniami opiekuje się prawie setką dzieci podzielonych na trzy grupy: maluchy, średniaki i starszaki.

Praca duszpasterska w Esseng

W animacji duszpasterskiej parafii Esseng, siostry nasze mają swój ogromny wkład poprzez różne formy pracy z dziećmi i młodzieżą, a także z rodzinami. Zajmują się katechezą sakramentalną dzieci przy parafii (45 dzieci w trzech grupach), natomiast w wioskach katechizują katechiści. Przygotowanie do chrztu św. i pierwszej komunii trwa trzy lata.  

Adopcja serca w Esseng

Adopcja Serca na odległość, to program pomocy w kształceniu dzieci i młodzieży z biednych czy też osieroconych rodzin, ale to przede wszystkim otwarcie swego serca dla tych, którzy czekają na miłosierną miłość. Wyraża się ona w konkretnej materialnej pomocy dającej szansę na edukację.

Projekt nr 4 - Kamerun-Esseng

Ławki i stoliki do świetlicy dla dzieci i młodzieży.
W  tym roku obchodzimy 20-lecie pracy misyjnej w Kamerunie. Od początku naszego apostolstwa szczególną troską otaczamy dzieci i młodzież naszej parafii. zkoła im. św. Jana Bosko, którą prowadzimy rozwija się i dobrze prosperuje. Co roku przybywa nam uczniów. zczególnym wyzwaniem dla nas są dzieci zaniedbane przez rodziców oraz młodzież poszukująca miejsca, gdzie może twórczo spędzić czas. W tym celu budujemy świetlicę składającą się z 3 pomieszczeń, małego biura i magazynu.

Subskrybuj RSS - ESSENG/Kamerun