Przedszkole w Esseng

Przedszkole, które ma tego samego patrona co szkoła podstawowa, tzn. św. Jana Bosco, powierzone jest innej siostrze, która razem z trzema wychowawczyniami opiekuje się prawie setką dzieci podzielonych na trzy grupy: maluchy, średniaki i starszaki. Dzieci, oprócz programu lekcyjnego, dużo czasu spędzają na placu zabaw pod czujnym okiem wychowawczyń. Zajęcia trwają do godz. 14-tej.

Siostra odpowiedzialna, stara się o potrzebne materiały dydaktyczne, książki, zeszyty do ćwiczeń, odpowiednie dla  każdej grupy dzieci.

W ciągu roku, nasze przedszkolaki przeżywają bardzo dwa wydarzenia, do których przygotowują się z wielkim zaangażowaniem i przeżyciem, to Boże Narodzenie i zakończenie roku przedszkolnego. Na te okoliczności przygotowują krótkie inscenizacje, bajki, jasełka według scenariuszu opracowanego przez wychowawczynie, pod czujnym okiem siostry. Zapraszani są na nie rodzice i inni goście z wioski. Po takich przedstawieniach, siostry przygotowują dzieciom coś smacznego do zjedzenia.

Bardzo wiele zawdzięczamy ofiarności wrażliwych serc ludzi dobrej woli z Polski, którzy włączyli się czynnie w „Adopcję Serca” naszych przedszkolaków. Nasze przedszkole, podobnie jak szkoła, nie otrzymuje żadnego wsparcia finansowego ze strony instytucji państwowych, dlatego też ogromna jest nasza wdzięczność wobec wszystkich ofiarodawców.

Galeria: