Aktualne projekty

2019/2020

Projekt nr 1 - Kabuga-Rwanda

Prośba o pomoc w zakupie sprzętu endodontycznego. 
W mojej pracy bardzo często spotykam się z powikłaniami stanu zapalnego miazgi. W takich sytuacjach, w zwykłym ośrodku zdrowia lub u znachora pacjentowi usuwa się ząb – często narzędziami, których sterylność pozostawia wiele do życzenia. U nas, oprócz „tradycyjnego rwandyjskiego” leczenia czyli wyrwania, proponuję naszym chorym leczenie endodontyczne. 

Projekt nr 2 - Rwanda-Nyakinama

Cegiełka na naszą kaplicę.   
W tym roku przeżywamy jubileusz 35-lecia naszej pracy misyjnej w Rwandzie.  Różnorodną posługą służymy chorym, biednym, a dzieciom dajemy szansę edukacji i lepszej przyszłości. W Nyakinamie prowadzimy również formację zakonną dziewcząt, które chcą żyć naszym charyzmatem... Budowa kaplicy jest dla nas aktualnie najpilniejszą potrzebą. Każda pomoc jest jak cegiełka w całej konstrukcji. Ufamy, że tych cegiełek wystarczy, aby kaplica powstała.  

Projekt nr 3 - DR Konga-Ntamugenga

Żywność dla ubogich z Ntamugengi...
Kongo, to piękny kraj i bogaty w złoża, ale zarazem wyjątkowo ubogi. Wojny, erupcje wulkaniczne, obecność kilkuset rebelii tylko na wschodzie kraju, a od roku w sąsiedztwie także epidemia wirusa Ebola, która pochłonęła już ponad 1300 ofiar śmiertelnych... to wszystko jest „chlebem powszednim” naszych mieszkańców. Ostatnie lata obfitują w przykre niespodzianki klimatyczne : w porze suszy leje deszcz, a w porze deszczowej ani kropli wody. Dla naszych mieszkańców, żyjących prawie wyłącznie z uprawy roli, te zmiany klimatyczne to katastrofa finansowa. Zbierają o połowę mniej plonów niż zwykle. 

Projekt nr 4 - Kamerun-Esseng

Ławki i stoliki do świetlicy dla dzieci i młodzieży.
W  tym roku obchodzimy 20-lecie pracy misyjnej w Kamerunie. Od początku naszego apostolstwa szczególną troską otaczamy dzieci i młodzież naszej parafii. zkoła im. św. Jana Bosko, którą prowadzimy rozwija się i dobrze prosperuje. Co roku przybywa nam uczniów. zczególnym wyzwaniem dla nas są dzieci zaniedbane przez rodziców oraz młodzież poszukująca miejsca, gdzie może twórczo spędzić czas. W tym celu budujemy świetlicę składającą się z 3 pomieszczeń, małego biura i magazynu.

Subskrybuj RSS - Aktualne projekty