Aktualne projekty

2018/2019

Projekt nr 1 - Kabuga-Rwanda

large-2019-projekt-nr-1-kabuga-rwanda.pngLekarstwa stomatologiczne dla biednych dzieci

Nasza Przychodnia Dentystyczna, która działa od 2009 r., wyposażona jest w odpowiedni sprzęt stomatologiczny, aby zapewnić niezbędną pomoc, natomiast materiały do wypełnień i środki dezynfekcyjne są w Rwandzie nieosiągalne. Ludzie cierpią tu na wiele chorób zakaźnych takich jak: żółtaczka, AIDS, gruźlica, grzybice, pasożyty... Aby zachować bezpieczeństwo i higienę pacjentów i personelu, konieczne są dobrej jakości środki dezynfekcyjne, których zakupu dokonujemy w Polsce i paczkami przesyłamy do Rwandy.

Projekt nr 2 - Rwanda-Nyakinama

large-2019-projekt-nr-2-Rwanda-Nyakinama.pngChore dzieci czekają na naszą pomoc…

W naszej pracy apostolskiej szczególne miejsce mają chorzy, a wśród nich dzieci, które pozostają w domu bez szansy na edukację i normalne życie. Rodziców najczęściej nie stać na ich leczenie zwłaszcza, gdy potrzebne jest kosztowne przeprowadzenie operacji czy pobyt w szpitalach specjalistycznych.

Projekt nr 3 - DR Konga-Ntamugenga

large-2019-projekt-nr-3-ntamugenga-dr-konga.pngZakup materacy, ubrań i środków czystości dla dzieci, chorych i ubogich.

Od wielu lat Kongo znajduje się w dziesiątce najuboższych krajów świata. W naszej wiosce większość mieszkańców żyje z uprawy pola. Tereny uprawne stały się niedostępne ze względu na obecność rebelii i bandyckich grup. W dodatku, ostatnie ulewy zniszczyły dużo upraw fasoli, co również odbije się niekorzystnie na sytuacji ekonomicznej ludzi biednych, którzy i tak minimalizują wydatki, aby starczyło na jedzenie i leczenie.

Projekt nr 4 - Kamerun-Esseng

Łóżka dla chorych w ośrodku zdrowia

Wyrażając naszą ogromną wdzięczność za Waszą hojność i ofiary ostatnio złożone na zakup łóżek, pragniemy raz jeszcze zwrócić się z prośbą o finansowe wsparcie zakupu kolejnych 8 łóżek ( 4 do szpitalika, 3 na porodówkę, a także 1 łóżko do sali z inkubatorem dla mamy noworodka).

Subskrybuj RSS - Aktualne projekty