Spotkanie opłatkowe 2019

W dniach 12–13 stycznia 2019 r. odbyło się Spotkanie Opłatkowe Współpracowników Misyjnych, na które przybyło 70 osób z całej Polski.  Myślą przewodnią spotkania było hasło „Ochrzczeni i posłani”. Zostało ono zaczerpnięte z Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, jaki będziemy obchodzić w październiku.  

Spotkanie rozpoczęliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której o. Luca Bovio IMC, Sekretarz Krajowy Papieskiej Unii Misyjnej w Polsce zrobił wprowadzenie w czekający nas „Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny”. Podzielił się również swoimi przeżyciami z ostatniej podróży misyjnej do Mongolii.

Podczas Eucharystii, która sprawowana była w intencji wszystkich osób wspomagających nasze misje, było wiele akcentów misyjnych, między innymi Biblia otoczona świecami na tle kolorów wszystkich kontynentów, zwracała ona myśl ku misjonarzom, którzy głoszą Ewangelię aż po krańce świata.  

Zwieńczeniem dnia sobotniego, była Wieczerza Wigilijna z tradycyjnym łamaniem się opłatkiem. Po wieczerzy, uczestnicy mieli możliwość obejrzeć migawki z życia naszych sióstr misjonarek, wysłuchać ich życzeń świątecznych oraz słów podziękowania za wszelką pomoc i troskę dla misji. Pierwszy dzień spotkania zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem.

W niedzielę 13.01.2019 r. Pan Zygmunt Dec, który wielokrotnie podróżował do Kamerunu pomagając tamtejszym placówkom misyjnym, podzielił się z nami swoimi wrażeniami. Jego świadectwo przybliżyło nam pracę misjonarzy w tym kraju.

Druga część naszego  spotkania odbyła się  z s. Elżbietą Lachowicz, misjonarką obecnie  pracującą w Rwandzie, która podzieliła się swoim doświadczeniem w pracy formacyjnej, przybliżyła nam troski i radości sióstr nowicjuszek i ich rodzin.

Uwieńczeniem spotkania była Eucharystia, podczas której przedstawialiśmy Bogu w modlitwie sprawy misji, polecaliśmy misjonarzy i misjonarki, a także tych wszystkich, którzy trudzą się, by zabezpieczyć zaplecze misyjne zarówno pod względem materialnym jak i duchowym.

Spotkanie zakończyło się obiadem, po którym nasi Współpracownicy podbudowani duchowo, w atmosferze radości, poczucia wspólnoty i bycia posłanymi, powrócili do swoich domów.