MISYJNE SPOTKANIE DZIECI POD HASŁEM: „Z Ojcem świętym budzimy do misji”

Staraniem Sekretariatu Misyjnego, dnia 28 maja 2022r. w domu generalnym Sióstr od Aniołów, z racji Dnia Dziecka, odbyło się misyjne spotkanie dzieci. Dzięki Wolontariuszkom polskim a zwłaszcza afrykańskim, studentkom z Rwandy, które współpracują z naszymi siostrami, impreza ta nabrała prawdziwie misyjnego charakteru.

W programie zawarto między innymi: modlitwę w intencji pokoju odmawianą w rożnych językach, film o dzieciach afrykańskich, spotkanie z misjonarkami, naukę tańca afrykańskiego Amaraba, gry i zabawy plastyczne. Dzieci miały możliwość obejrzeć instrumenty muzyczne i zabawki, którymi posługują się ich rówieśnicy z Afryki. Bardzo oblegany był kącik plastyczny, a szczególnie nauka malowania twarzy po Rwandyjsku.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się zdobywanie sprawności Małego Misjonarza jak np. noszenie kosza na głowie, zabawa z piłką afrykańską, próba pokonania rzeki Nil, itp. Po zdobyciu tych sprawności dzieci otrzymywały „Indeks Małego Misjonarza”.

Każdego uczestnika zaopatrzono w chusteczkę z wzorami afrykańskimi oraz naklejkę z logo i wpisem imienia. Przewidziany był również mały poczęstunek w postaci przepysznych gofrów upieczonych przez nasze siostry oraz lizaków, które są ulubionymi cukierkami dzieci afrykańskich.

Czas spędzony na spotkaniu był także ubogaceniem dla rodziców, którzy zapoznali się między innymi z dziełami, które prowadzą nasze siostry w Rwandzie, Kongo i Kamerunie, oglądając przygotowane w tym celu plansze.

Zakończono spotkanie piosenką – hymnem: „Budzimy do misji…” oraz wspólną fotografią.