Spotkanie opłatkowe 2015

W dniach  3-4 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie opłatkowe dla Współpracowników Misyjnych. Myślą przewodnią spotkania, było hasło tegorocznego IV Kongresu Misyjnego "Radość Ewangelii źródłem misyjnego zaangażowania". Wokół tego tematu był skoncentrowany program, który miał też przygotować nas do uczestniczenia i przeżywania Kongresu. Ks. Stanisław Stawicki SAC – wieloletni misjonarz z Rwandy, wprowadził uczestników spotkania w tematykę tego hasła.

Następnie misjonarka s. Halina Kania dała świadectwo swojej pracy misyjnej w Rwandzie i R.D. Konga. Był też czas wspólnego dzielenia się swoim zaangażowaniem misyjnym, który stał się inspiracją do nowych pomysłów i wdzięczności za każde uczynione dobro. W niedzielę odbyło się spotkanie z panem Szymonem Hołownią, który dzielił się swoim zaangażowaniem misyjnym. Jest on założycielem Fundacji "Dobra Fabryka", która wspiera nasze hospicjum w Kabudze (Rwanda) i szpital w Ntamugendze (R.D. Konga).

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana w intencji naszych Współpracowników Misyjnych i ich rodzin oraz Wieczerza Wigilijna.