Relacja z pielgrzymki do Medjugorie - 2018

W dniach 31.05 - 9.06.2018 odbyła się pielgrzymka Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Sióstr od Aniołów do Medjugorie, pod hasłem: "Na drodze wiary z Maryją".

Nasze pielgrzymowanie, to wyruszenie w drogę z Maryją, naszą przewodniczką, na drodze wiary do Boga. Rozpoczęliśmy ten czas od spotkania z Czarną Madonną na Jasnej Górze. O godz. 6.00 rano byliśmy na uroczystym odsłonięciu obrazu Matki Bożej i uczestniczyliśmy we Mszy św., polecając wszystkich pielgrzymów i ich intencje, zawierzając całe nasze wspólne pielgrzymowanie.Punktem centralnym każdego dnia była Eucharystia, odprawiana w różnych ważnych i ciekawych miejscach. Codziennympodróżom w autokarze towarzyszyła modlitwa różańcowa, Godzinki ku czci Niepokalanej i wiele innych pięknych modlitw i pieśni, którymi uwielbialiśmy Boga za Jego dar miłości, zawierzając nasze osobiste prośby, Kościół Misyjny, nasze siostry misjonarki i wszystkich wspierających misje. Był to czas dzielenia się sobą, czas wspólnoty, radości i zawierzenia swego życia Maryi.

Na szlaku pielgrzymkowym do Medjugorie zwiedzaliśmy Esztergom, Budapeszt, Dubrownik, Mostar, Split i Trogir, pokaźny fragment urokliwej Chorwacji z jej skarbami kultury, wspaniałymi pomnikami natury a także najważniejsze sanktuaria Maryjne jak np. MarijaBistrica,Vepric.

W Medjugorie spędziliśmy całe dwa dni. Jest to oaza modlitwy, miejsce spotkania Boga, siebie i drugiego człowieka. To tutaj spotkanie z Maryją Królową Pokoju, daje możliwość spojrzenia na nowo na dar swojego życia, na relacje z drugim człowiekiem, na to, by z sercem pełnym pokoju nieść Chrystusa innym. Udział we Mszy św., wieczornej modlitwie różańcowej, wędrówka na Górę Objawień i Drogę Krzyżową w atmosferze modlitwy, wyciszenia, stała się miejscem spotkania Jezusa w Jego męce i odkryciem na nowo Jego miłości. Razem z Maryją uwielbialiśmy Boga, zawierzając nasze codzienne życie i troski.

Był też czas odpoczynku i relaksu jak np. zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego i przepięknych jezior Plitwickich  połączonych z licznymi wodospadami a także pięknych jaskiń Morawskiego  Krasu w Czechach

Nasze pielgrzymowanie to wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze, wspólna i indywidualna modlitwa, radość, dobre słowo każdego dnia, wdzięczność, wspólne biesiadowanie w autokarze, odpoczynek nad morzem, podziwianie piękna przyrody. Niech w tym wszystkim będzie uwielbiony Bóg. Dziękuję wszystkim uczestnikom za tworzenie tej atmosfery i wspólnie spędzony czas. Ogromne podziękowania dla Ks. Andrzeja - za posługę kapłańską, pilotowi - p. Michałowi za opiekę nad nami, a także kierowcom – za bezpieczne podróżowanie.

 

Ufam, że jeszcze spotkamy się na szlakach pielgrzymkowych.

Do zobaczenia. S. Katarzyna CSA